Ημερίδα για την Ενδο-οικογενειακή – Ενδο-σχολική βία και εφηβεία

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το απόγευμα της Τετάρτης 6 Μαρτίου 2013 στο Πολύκεντρο του Αιγινίου  η ημερίδα με θέμα «Ενδο-οικογενειακή  – Ενδο-σχολική βία  και εφηβεία» που συνδιοργάνωσαν ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων της Δ.Δ.Ε. Πιερίας, τα Γυμνάσια Αιγινίου, Κολινδρού, Μακρυγιάλου και Αλωνίων, το ΓΕΛ Αιγινίου και το ΕΠΑΛ Αιγινίου. Η προσέλευση του κόσμου υπήρξε μεγάλη και το ενδιαφέρον του αμείωτο μέχρι την ολοκλήρωση των εισηγήσεων.

Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε τους γονείς και εκπαιδευτικούς που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση μας. Ιδιαίτερα θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον υπέυθυνο του Σ.Σ.Ν. Πιερίας κ. Χαρίση Αθανάσιο, τους εισηγητές, τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής και τους Συλλόγους Γονέων & Κηδεμόνων  των σχολείων που συμμετείχαν στη διοργάνωση για την τεράστια συνεισφορά τους στην επιτυχία της ημερίδας.