Εθελοντική δράση Γονέων – Ευχαριστούμε :-))

Πραγματοποιήθηκε το  Σάββατο και την Κυριακή , 13 & 14 Απριλίου, με μεγάλη επιτυχία το διήμερο εθελοντικής δράσης των γονέων για το σχολείο. Συμμετείχαν περισσότεροι από τριάντα γονείς και καθηγητές και έγιναν πάρα πολλές εργασίες: καθαρίστηκε η αυλή, βάφτηκαν κάποιοι εξωτερικοί τοίχοι στις τουαλέτες και το κεντρικό κτήριο, διορθώθηκαν πόρτες, κουρτίνες και μπρίζες, βάφτηκαν όλες οι αίθουσες και οι διάδρομοι, καθαρίστηκαν τζάμια, κάγκελα και καλοριφέρ. Ευχαριστούμε  όσους συμμετείχαν στη δράση αυτή αλλά και το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την πρωτοβουλία του. Ευχαριστούμε επίσης το Δήμο Πύδνας-Κολινδρού που χορήγησε τα υλικά που χρειάστηκαν και τον Γιώργο Μηνούδη γα το πλύσιμο των κουρτινών.  Δεσμευόμαστε να διαφυλάξουμε το έργο που έγινε και να συνεχίσουμε και στο μέλλον να αναπτύσσουμε δράσεις για  τη βελτίωση των υποδομών του σχολείου μας.