Αξιολόγηση προσφορών για εκδρομή στην Αθήνα 11-13 Απριλίου 2014

Στο Αιγίνιο και στο γραφείο του Γυμνασίου σήμερα Τετάρτη, 26 Μαρτίου  2014,   συνεδρίασε η επιτροπή για την αξιολόγηση των προσφορών για την εκδρομή της Γ τάξης του Γυμνασίου Αιγινίου στην Αθήνα, στις 11-13 Απριλίου 2014.

Η επιτροπή αποτελείται από τους:

1. Γκαϊτατζή Γεώργιο, διευθυντή του σχολείου ως πρόεδρο
  2. Μασούτη Αργυρώ, καθηγήτρια ΠΕ 02, αρχηγό της εκδρομής
  3. Καλίτση Αικατερίνη, καθηγήτρια ΠΕ04.05, συνοδό της εκδρομής
  4. Βασιλειάδη Αθανάσιο, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και
  5. Τοπτσή Χρήστο, εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς μαθητικού συμβουλίου.

Η επιτροπή, αφού έλαβε υπόψη της α) την με αριθμό 129287/Γ2/2011 Υπουργική Απόφαση του ΥΠΑΙΘ που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 2796/τ.β/02-12-2011 με θέμα «Εκδρομές-Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  εντός και εκτός της χώρας» η οποία ορίζει τον τρόπο οργάνωσης των σχολικών εκδρομών και β) τις κλειστές προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων MITA TRAVEL, TSIKRIKIS TRAVEL  και PORI TRAVEL συνέταξε τον ακόλουθο πίνακα:

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

MITA TRAVEL

TSIKRIKIS TRAVEL

PORI TRAVEL

Golden Sun Hotel (4*)

Four Season Hotel (3*)

Balasca Hotel (3*)

?

Με βάση τον παραπάνω πίνακα η επιτροπή

α  π  ο  φ  α  σ  ί  ζ  ε  ι

α) να απορρίψει την προσφορά για το ξενοδοχείο Balasca Hotel, επειδή βρίσκεται σε περιοχή που δημιουργεί φόβο για την ασφάλεια των μαθητών β) να απορρίψει λόγω τιμής τις προσφορές για το ξενοδοχείο  Golden Sun Hotel και γ) να επιλέξει ως καταλληλότερο ξενοδοχείο το  Four Season Hotel, διότι βρίσκεται σε περιοχή (Γλυφάδα) που κρίνεται καταλληλότερη για την ασφάλεια των μαθητών και δ) να ανακηρύξει μειοδότη το πρακτορείο Mita Travel, επειδή προσφέρει το παραπάνω ξενοδοχείο στην καλύτερη τιμή, επειδή τα λοιπά ποιοτικά χαρακτηριστικά είναι ίδια με των λοιπών διεκδικητών και επειδή η συνεργασία μας κατά το παρελθόν με το εν λόγω πρακτορείο υπήρξε άψογη.