ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση 129287/Γ2 (ΦΕΚ 2769/2-12-2011 τ. Β΄) , το Γυμνάσιο Αιγινίου διοργανώνει ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Περιβαλλοντικής Ομάδας του σχολείου από το Αιγίνιο στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου (Παλιός Παντελεήμονας Πιερίας) οδικώς και ζητεί από τα ταξιδιωτικά γραφεία κλειστή προσφορά που θα κατατεθεί στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Αιγινίου κ. Γκαϊτατζή Γεωργίου το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 12:00. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί στις 26 Φεβρουαρίου 2015 με ώρα αναχώρησης 08.00 π.μ. και ώρα επιστροφής 15.00 μ.μ. Στην επίσκεψη συμμετέχουν σαράντα (40) μαθητές και τρεις συνοδοί καθηγητές.
Για καλύτερη ασφάλεια των μαθητών της εκδρομής ζητείται η παροχή των εξής υπηρεσιών:
1. Λεωφορείο τεχνολογίας σύμφωνης με τις προδιαγραφές της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
2. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη και μεταφορά μαθητή, εάν παραστεί ανάγκη σε περίπτωση ασθένειας.
3. Ασφαλιστική κάλυψη μαθητών και καθηγητών.
4. Άδεια λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου (ειδικό σήμα λειτουργίας του Ε.Ο.Τ.)
Ο διαγωνισμός είναι μειοδοτικός αλλά και ποιοτικός.
Η εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Γυμνασίου Αιγινίου (gym-aigin.pie.sch.gr ).
Οι προσφορές, η σύμβαση που θα υπογραφεί και ο αριθμός του ασφαλιστήριου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης θα αναρτηθούν στον πίνακα ανακοινώσεων και στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Γκαϊτατζής Γεώργιος
Φιλόλογος