Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση τριήμερης εκδρομής του Γυμνασίου Αιγινίου στην Αθήνα

Το Γυμνάσιο Αιγινίου ζητά κατάθεση προσφορών από ταξιδιωτικά γραφεία, για πραγματοποίηση τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στην Βουλή των Ελλήνων, σύμφωνα με την Υ.Α 129287/Γ2/02-12-2011, άρθρα 3 και 14, (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/02-12-2011) και την τροποποίησή της, υπ? αριθμ. 220647/Δ2/23-12-2016 (ΦΕΚ 4227/Β/28-12-2016).

Προσκαλούμε Γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ, να καταθέσουν στη Διεύθυνση του Γυμνασίου Αιγινίου, σφραγισμένη προσφορά μέχρι και τη Τρίτη 07-02-2017, ώρα 12:00 το μεσημέρι, για τη διοργάνωση τριήμερης εκδρομής (οδικώς) στην Αθήνα, που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας από 17 έως 19 Μαρτίου 2017.

Για τη σύνταξη της προσφοράς αυτής, παραθέτουμε τα εξής στοιχεία:
1. Αριθμός μετακινουμένων: 57 μαθητές και τέσσερις (4) συνοδοί καθηγητές.
2. Χρονική διάρκεια εκδρομής: 3 ημέρες (2 διανυκτερεύσεις).
3. Παρακαλούμε, επίσης, κατά τη σύνταξη της προσφοράς να λάβετε υπόψη σας και τα εξής:
? Να αναφέρεται οπωσδήποτε στην προσφορά σας το όνομα και η κατηγορία του ξενοδοχείου (3 ή 4 αστέρων με πρωινό στο κέντρο της πόλης της Αθήνας) που θα φιλοξενήσει τους μετακινούμενους.
? Δωμάτια δίκλινα ή τρίκλινα (όχι ράντζα) για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς.
? Λεωφορεία τελευταίας τεχνολογίας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που θα είναι στη διάθεσή μας όλες τις μέρες και ώρες.
? Πλήρης ιατροφαρμακευτική κάλυψη, σε περίπτωση ασθένειας μαθητή ή εκπαιδευτικού.
? Ασφαλιστική κάλυψη μαθητών και καθηγητών.

Όσοι ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος μπορούν να υποβάλουν τις προσφορές τους, σύμφωνα με τους παρακάτω τρόπους:
α) προσωπικά ή με εκπρόσωπο τους στο Γυμνάσιο Αιγινίου.
β) με συστημένη ταχυδρομική επιστολή που θα απευθύνεται στο ενδιαφερόμενο σχολείο.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι:
? Ο διαγωνισμός δεν είναι αποκλειστικά μειοδοτικός αλλά και ποιοτικός.
? Το αναλυτικό καθημερινό πρόγραμμα θα καθοριστεί σε συνεργασία με τους συνοδούς καθηγητές.
Μαζί με την προσφορά θα πρέπει να κατατεθεί Υπεύθυνη Δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας (http://srv-dide.pie.sch.gr/) και στην ιστοσελίδα του σχολείου (http://www.gym-aigin.pie.sch.gr).
Το πρακτορείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία.

Γεωργιάδης Γεώργιος