Οι μικρές δημοσιογράφοι συζητούν με τον Δήμαρχο του δήμου μας για τους βιώσιμους στόχους

Μέλη της δημοσιογραφικής ομάδας του σχολείου μας, την Τετάρτη 22-02-23, επισκέφτηκαν τον κο Μανώλα Αναστάσιο, δήμαρχο του Δήμου Πύδνας Κολινδρού στο πλαίσιο δημιουργίας σχολικής εφημερίδας.

Με χαρά, θετική διάθεση και υπομονή οι μαθήτριες του έθεσαν ερωτήματα σχετικά με τους 17 παγκόσμιους στόχους. Πιο συγκεκριμένα οι ερωτήσεις αφορούσαν την “ποιοτική εκπαίδευση”, τις “βιώσιμες πόλεις και κοινότητες” και το “καθαρό νερό και αποχεύτευση”.

Οι απαντήσεις του θα φιλοξενηθούν στην σχολική εφημερίδα και οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να τις απολαύσουν Online.

Ευχαριστούμε θερμά τον κο Δήμαρχο για τη συνεργασία και τον πολύτιμο χρόνο που μας αφιέρωσε.

Φωτογραφικό υλικό: Ειρήνη Π.