6οι ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν. ΓΛΩΣΣΑΣ

Στους 6ους Διασχολικούς Αγώνες Ν. Γλώσσας, το σχολείο μας κέρδισε  τη 2η  θέση  σε επίπεδο Περιφέρειας Κ. Μακεδονίας. Οι αγώνες διεξήχθησαν διαδικτυακά στις 5 και 7 Απριλίου 2023. Συμμετείχαν συνολικά 62 σχολεία  από 7 νομούς. Η πρώτη φάση περιλάμβανε το γραπτό μέρος του διαγωνισμού (προκριματικοί αγώνες). Αφού οι μαθητές μας προκρίθηκαν και κατέλαβαν τη δεύτερη θέση, συνέχισαν και στη δεύτερη φάση στις εξετάσεις προσχεδιασμένου προφορικού λόγου και διατήρησαν τη δεύτερη θέση που είχαν κερδίσει αρχικά. Η χαρά που μας έδωσαν οι μαθητές μας είναι μεγάλη. Τίμησαν το σχολείο μας και τους εκπαιδευτικούς του με τη διάκριση που πέτυχαν μεταξύ τόσων πολλών σχολείων.

Η Ομάδα μας: Λεωνίδης Δημήτρης (γραμματέας και εκφωνητής), Παππά Μαριαλένα, Γκέκας Φίλιππος, Παπαϊωάννου Στέλιος, Στεφανίδου Αθηνά.

Αναπληρωματικά μέλη: Αποστολοπούλου Ευτυχία, Καρέκλα Ελένη, Γκόσε Δήμητρα.

Ο Διευθυντής:

Χατζής Διονύσιος