ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΕ ΕΔΕΣΣΑ – ΝΑΟΥΣΑ.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ
ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
——–
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
———
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ν. ΠΙΕΡΙΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΙΓΙΝΙΟΥ

Ταχ. Δ/νση: Ακροπόλεως 1
Τ.Κ. ? Πόλη: 60300 Αιγίνιο
Πληροφορίες: Γεωργιάδης Γεώργιος
Τηλέφωνο: 2353022313
Φαξ: 2353022313
Ιστοσελίδα: gym-aigin.pie.sch.gr
E-mail: mail@gym-aigin.pie.sch.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
ΓΙΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΕ ΕΔΕΣΣΑ – ΝΑΟΥΣΑ

Σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση 129287/Γ2 (ΦΕΚ 2769/2-12-2011 τ. Β΄) , το Γυμνάσιο Αιγινίου διοργανώνει εκπαιδευτική εκδρομή στη Έδεσσα και Νάουσα. Οι μαθητές όλων των τάξεων θα περιηγηθούν στην παλιά πόλη της Έδεσσας στα πλαίσια του προγράμματος «Οι δρόμοι του νερού», θα επισκεφθούν παλιό νερόμυλο και το «Ερπετάριο» καθώς και το λαογραφικό μουσείο της πόλης. Το μεσημέρι θα επισκεφθούν το άλσος «Άγιος Νικόλαος» στη Νάουσα όπου και θα γευματίσουν. Στις 05:00 το απόγευμα θα αναχωρήσουν για επιστροφή στο Αιγίνιο.
Ζητούμε από τα ταξιδιωτικά γραφεία κλειστή προσφορά που θα κατατεθεί στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Αιγινίου κ. Γεωργιάδη Γεωργίου το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 8 Απριλίου 2016 και ώρα 09:00. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί στις 19 Απριλίου 2016 με ώρα αναχώρησης 08.00 π.μ. και ώρα επιστροφής 07.00 μ.μ.
Οι μαθητές που συμμετέχουν είναι 170 περίπου και οι συνοδοί 13. Η προσφορά μπορεί να συμπεριλαμβάνει μονά ή και διπλά λεωφορεία.

Για καλύτερη ασφάλεια των μαθητών της εκδρομής ζητείται η παροχή των εξής υπηρεσιών:
1. Λεωφορείο τεχνολογίας σύμφωνης με τις προδιαγραφές της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
2. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη και μεταφορά μαθητή, εάν παραστεί ανάγκη σε περίπτωση ασθένειας.
3. Ασφαλιστική κάλυψη μαθητών και καθηγητών.
Ο διαγωνισμός είναι μειοδοτικός αλλά και ποιοτικός.
Η εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Γυμνασίου Αιγινίου (gym-aigin.pie.sch.gr ).
Οι προσφορές, η σύμβαση που θα υπογραφεί και ο αριθμός του ασφαλιστήριου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης θα αναρτηθούν στον πίνακα ανακοινώσεων και στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Γεωργιάδης Γεώργιος
Φυσικός